Ogrodowe plany i marzenia

ogród

Ogród to doskonałe miejsce na aktywność fizyczną i odpoczynek dla całej rodziny. Aby jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń koło domu warto poszukać inspiracji na aranżację ogrodu.

Zrównoważony ogród może składać się z kilku części, między innymi z terenu dla dzieci, na którym będą znajdowały się różne ciekawe sprzęty do zabawy, z części wypoczynkowej dla całej rodziny oraz z kawałka terenu, na którym można uprawiać warzywa i owoce.

Dobrą inwestycją jest z całą pewnością zakup rodzinnego basenu, trampoliny czy zestawu do grillowania.
Decydując się na uprawę małego ogródka warto wybrać sezonowe owoce i warzywa oraz pięknie kwitnące krzewy. Najczęściej klienci wybierają drzewa owocowe, między innymi brzoskwinie, grusze, jabłonie, krzewy malin, poziomek oraz borówki amerykańskiej. Łatwa w uprawie jest także marchewka, pomidory, sałata, ogórki gruntowe, kapusta, buraczki czy różnorodne zioła. Oczywiście wszystkie plony potrzebują niezbędnych minerałów i składników odżywczych, aby odpowiednio wzrastać. Naturalne nawozy bardzo często można wyprodukować z kuchennych resztek.

Wiele ogrodników poleca przygotowywanie kompostu oraz wyrzucanie pod krzewy skórek bananów bądź fusów z kawy. Różne ekologiczne preparaty dostępne są również w sklepach i marketach ogrodniczych oraz na aukcjach internetowych. Ważne, aby wszystkie zbiory dokładnie myć i osuszać.

Poszukując mebli ogrodowych warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, między innymi to czy meble w razie niepogody mogą zostać gdzieś schowane, oraz ile osób będzie najczęściej wypoczywało na świeżym powietrzu.
Spora grupa osób decyduje się na trwałe meble ze zdejmowanymi poduszkami. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, gdyż w razie deszczu oraz na porę zimową poduszki należy schować, a większe gabaryty wystarczy przykryć dedykowanym pokrowcem.

Cały czas popularnością cieszą się również tradycyjne zestawy z plastiku, komplety rattanowe oraz drewniane. Ceny są bardzo zróżnicowane i najczęściej mieszczą się w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
Wiele nowoczesnych zestawów dostępnych jest w sklepach meblowych znanych sieci, w marketach budowlanych oraz w popularnych sklepach internetowych. Niektóre modele wymagają skręcenia i złożenia poszczególnych elementów. Warto zwrócić uwagę na możliwość prania wszelkich materiałowych elementów, które w ogrodzie czy na tarasie są szczególnie podatne na zabrudzenia.

Dobrym wyborem jest zakup zestawu, który można dowolnie modyfikować i kupować co pewien czas dodatkowe elementy.