Jak dbać o zwierzęta w ogrodzie?

zwierzęta w ogrodzie

Gdy mamy swój ogród, to bardzo często pojawiają się w nim także zwierzęta. Są to zarówno nasze domowe zwierzaki, takie jak psy, czy koty, ale także są to dzikie zwierzęta. Z dzikich zwierząt, które pojawiają się w ogródku, to najczęściej ptaki, czy lisy lub kuny. Dlatego też warto, jest mieć w ogrodzie takie rośliny, które nie wyrządzą im krzywdy. Zwłaszcza gdy mamy w domu kota, który chodzi po ogrodzie i może zjeść taką roślinę. Dlatego też takie bezpieczne rośliny są najlepszym rozwiązaniem. Takimi roślinami są na przykład: petunie, niecierpki, aksamitek, bratki, czy kolorowe bławatki.

Jak zadbać o zwierzęta w ogrodzie? Dowiesz się właśnie tutaj https://www.ogarnijogrod.pl/ogrod/zwierzeta-w-ogrodzie/

Są to rośliny, które nie zaszkodzą naszym domowym zwierzętom. Zwierzęta w ogrodzie to nie tylko koty, ale także i ptaki. To dla nich można pomyśleć nad zrobieniem lub kupnem karmnika. Dzięki temu pomożemy im przetrwać zimę. Karmniki dla ptaków są różnej wielkości oraz kształtów. Mogą to być drewniane karmniki lub plastikowe. Takie karmniki można także zrobić wspólnie ze wszystkimi domownikami. Będzie to na pewno niezapomniane przeżycie dla najmłodszych członków rodziny. Karmnik dla ptaków można postawić niedaleko tarasu lub okna, tak by móc obserwować z domu, jakie ptaki przylatują na posiłek. Jest to bardzo dobra obserwacja dzięki, której możemy wiedzieć, jakie jedzenie kupić dla ptaków.

Gdy będziemy wiedzieć, jakie gatunki ptaków przylatują do naszego karmnika, to będziemy mogli dobrać odpowiedni prowiant. Warto też zaznaczyć, że gdy patki zorientują się, że je dokarmiamy, to będą przylatywać już co zimę do naszego karmnika. Dobrze jest karmić ptaki tylko zimą lub od końca października. Wtedy, kiedy zaczynają się już chłodne lub mroźne noce i kończy się naturalne pożywienie. W ciągu roku ptaki same zdobywają sobie pożywienie i dokarmianie ich w lecie, czy na wiosnę mogłoby zaburzyć ich ekosystem. Takie obserwowanie ptaków, to również świetna lekcja dla najmłodszych. Dzieci mogą wtedy rozpoznawać, jakie gatunki ptaków przylatują do karmnika. Mogą również prowadzić dzienniczek, w którym zapisują, czy dany gatunek ptaków przylatuje codziennie. Jest to dla nich bardzo dobra forma poznania świata przyrody.

Często także w szkołach i przedszkolach dzieci pomagają przy robieniu takich karmników, gdzie później zostają rozwieszane na okolicznych drzewach. Dzieci mogą się także wtedy nauczyć, jak odpowiednio karmić ptaki oraz jak o nie dbać. Karmniki dla ptaków mogą być stojące lub wieszane na drzewach. Karmniki można postawić także na parapecie. Na balkon można również postawić karmnik. Jednak gdy mieszkamy w bloku, to tylko na parterze możemy postawiony karmnik.